Ahoj, jmenuji se Eva Gargašová. Jsem animátorka a ilustrátorka.

Vystudovala jsem SUŠ Ostrava, obor vědecká kresba a ilustrace (2002-2006) a Ostravskou univerzitu, obor animovaná tvorba (2006-2012).

V mém portfoliu najdete kresby, malby, ilustrace, grafiky, ručně šité hračky, knižní ilustrace a animace. Dvě poslední zmíněné se přibližně od roku 2012 staly mou hlavní obživou. Mám to obrovské štěstí, že moje práce je zároveň i koníčkem. A to hlavně díky Vláďovi Mrázovi a jeho nápadu udělat kuchařský pořad pro děti, kde obsadil moje animované dráčky. Za to mu MOOOC děkuji. Draci v hrnci měli a stále mají velký úspěch a tak na jejich počest vznikly knížky a pak si mě našly i další příjemné zakázky, ať už animace nebo ilustrace. Sama jsem zvědavá, co ještě přijde. A právě tohle je na mé práci to nejlepší. Nikdy se nenudím a neupadám do "kancelářského" stereotypu. 

Je toho tolik, co mě baví, že bych se potřebovala naklonovat, abych mohla dělat všechno. K narozeninám jsem dostala šicí stroj, a tak přišly na svět moje první šité výtvory, blendoidi. S nimi máme já a Péťa ještě velké plány, takže až bude čas, máte se na co těšit. 

Momentálně ale veškerý můj pracovní čas zabírá animace. A čeho? Nechte se překvapit 🙂

Jednoduše shrnuto: NENUDÍME SE...NÁPADY JEN ČEKAJÍ NA TO AŽ PŘIJDE JEJICH ČAS (a naše Evelínka trochu povyroste :)...